Česká lupa 2016

Tonda Mazáč

"Život v knihách je fascinující, knihy v životě nezbytné. Kdo to umí spojit, je šťastný člověk."

Také by se Vám mohlo líbit...

11 reakce

 1. V.Felcmanová napsal:

  Dobrý den, nemůže to být smyšlený detektiv na motivy těchto postav?
  Děkuji. VF

  • Tonda napsal:

   Dobrý den, v případě, že by byl detektiv smyšlený, by námět postrádal smysl :-) Samozřejmě nemusí být v hlavní roli, může být do příběhu citlivě vložen, ale to už záleží na umu autora. Netuším přesně, co myslíte tím „na motivy“, ale – jak už jsem psal ve vyhodnocení minulého ročníku – čím blíže se autor vzdaluje od tématu, tím spíš mu to ve výsledku může uškodit. Pokud tedy porotu nerozdrtíte dokonalým příběhem :-) Každopádně hodně štěstí.

   • V.Felcmanová napsal:

    Díky, to byl jen pokus o usnadnění práce, ale mám dost času na přepracování. VF

 2. Bára napsal:

  Dobrý den, mám tedy chápat zadání soutěže jako fanfikci? S těmi mám totiž dobrou zkušenost, hlavně na seriálového Sherlocka od BBC. Nebo musí být Sherlock a jiní detektivové (třeba Poirot) jenom v původním knižním stylu?

  • Tonda napsal:

   Dobrý den, můžete je ztvárnit tak, jak je všichni známe, nebo se vyřádit ve fanfikci :-) Fantasii se meze nekladou… pokud se tedy budete držet detektivního žánru.

 3. Oxana napsal:

  Aha. :-) Takže hrdinou skutečně nemůže být nově ztvárněná osoba, která má v sobě schopnosti známých detektivních postav? Měli bychom si nutně vybrat postavu již smyšlenou a pouze sepsat nový detektivní případ? Ráda bych se také zeptala zda a kde můžeme najít vítězné povídky loňských ročníků. Děkuji!

  • Tonda Mazáč napsal:

   Zaexperimentujte si, zkuste smyšlenou postavu jen líznout něčím notoricky známým, a třeba porotě vytřete zrak :-) Co se týče vítězných povídek – měly všechny postupně vyjít v e-časopisu, ale jelilkož se tak kvůli potížím něděje, budou i s ilustrací otištěny zde. Vítězná povídka roku 2014 je na místě, příjemné čtení.

   • Oxana napsal:

    Super! Děkuji

    • Irene napsal:

     Bem, vi esta notícia cedo no Estadão e não tinha lido ainda o blog do Coronel, como sempre, na frente de todos. Acho, sinceramente, que a motm£envaçÃio de um paciente de madrugada para outra capital, quando tem hospitais de ponta em Brasília, pode ser classificado como uma situação delicada, urgente, até com risco de vida. Quem pensaria o contrário? Ou a ministra gosta de viajar, simplesmente?

 4. Gerty napsal:

  Tak nějaký nápad přece jen přišel. Jen tedy ještě dotaz – má to být případ, který řeší některý ze slavných knižních nebo filmových detektivů – takže v podstatě fanfikce? Pokud ano, na závadu to rozhodně nebude.

  • Tonda napsal:

   Obě varianty jsou v pořádku, pokud se bude jednat o detektivní dílo. Zadání bylo dost nejednoznačné a všeobecné, právě proto, abyste měli možnost si s těmi jmény pohrát :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>