Pomozte vytvořit detektivku

Tonda Mazáč

"Život v knihách je fascinující, knihy v životě nezbytné. Kdo to umí spojit, je šťastný člověk."

Také by se Vám mohlo líbit...

43 reakce

 1. Martin Liška napsal:

  Na ulici kolem něj s rachotem projela přeplněná tramvaj linky 3 a jeho jako správného Plzeňáka trochu bodlo u srdce, neboť právě trojka byla v Plzni před několika lety ze dne na den zrušena.

 2. Blanka Smolková napsal:

  Otevřela okno, vyklonila se a vzápětí strnula, protože se letní nocí nesl strašný výkřik.

 3. Jana Franče Jirásková napsal:

  ,,Hloupoučká, já přece vůbec nechci, aby ses mě bála.“

 4. Mirriis napsal:

  Jdu stále dál ulicí a slyším tlumené kroky, otočím se, ale ulice je liduprázdná, když v tom mě přepadne znovu ten pocit, ten který mě vždy tak mrazí a zároveň vzrušuje.

 5. Martin napsal:

  Byla zavražděna kuličkovým perem a poté rozporcována nůžtičkami na nehty.

 6. Ivan napsal:

  Eskymáci, přestože žijí mezi spoustou ledu, nemají pro led konkrétní slovo. To by mě zajímalo, jestli je kolem mě něco, co znám, žiju, a přesto pro to nemám konkrétní český slovo. Prostě to popíšu. Možná ne. Čeština je květnatá. Ale možná jo. Je zima. Kurňa. Česky eskymácká

  • Tonda napsal:

   Díky za příspěvek s duchovním přesahem :-) Každopádně má každný nárok na jednu větu, tak je tu pořád šance, že to bude jedna z vašich devíti :-)

 7. Michaela napsal:

  To jsem nebyla já, to přece bylo mé druhé já!

 8. Michaela 2 napsal:

  Když vešel dovnitř, první co spatřil, bylo stínidlo na lampu z kůže stažené z jejího obličeje.

  • Tonda napsal:

   Díky druhá Michaelo. Mám strach, aby takovouhle hannibalskou povídku, pokud bude vybrána tahle věta, lidi rozdýchali :-)

 9. Michaela 2 napsal:

  „JEN PRO OTRLÉ“ či „POZOR DRASTICKÉ“… to lidi milují, ne?

 10. Honza U. ml. napsal:

  ,,Vůdce je mrtev, sfoukněte svíčky.“

 11. Jan U. napsal:

  Třikrát zmáčknul spoušť, aby to do něj napálil, ale ta potvora byla prázdná, Anthony měl pro tentokrát kliku.

 12. Edita napsal:

  Slyšel jen tiché praskání z doutnajícího spáleniště, byla už tma a on v ruce pevně svíral to jediné co po ní zbylo.

  • Tonda napsal:

   A co po ní zbylo? :-o Jsem napnutej.

   • Edita napsal:

    No to už je na Tobě ….. :-):-)

   • Celina napsal:

    and that kind of severe, unyielding mindset would appeal to masochistic ruth, who would plot revenge by feeding jamhl-tie-aladek to the lion of judah.done , mystery solved, let’s move on to everyday hearts and flowers stories.

   • I am sure it would work great in the oven. If you have a small pie plate or oven-safe plate you could put it on there, and maybe bake for 8 minutes, and then start checking (that is just a guess). I have done baked oatmeal before, and that is essentially what this is. Let me know how it works!

 13. Denisa napsal:

  Snad to bude stačit, pomyslela si, sotva dosedla zpátky za volant a hned si začala drhnout ruce vlhčenými baby ubrousky, které popaměti nahmatala vzadu mezi autosedačkami.

  • Tonda napsal:

   Díky za příspěvek :-) Už se začínám obávat, že budu muset napsat román, protože všechny věty jsou tak děsivě odlišný…

  • Bert napsal:

   Oh my goodness! an incredible article dude. Thanks Nonetheless I’m exencipering subject with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anyone getting an identical rss downside? Anybody who knows kindly respond. Thnkx

 14. David napsal:

  Jemu tak dobře známý lehce nakřáplý hlásek se neozval ani po čtvrtém dlouhém zazvonění, ale vtom zadrnčel bzučák, zámek klapl a branka se otevřela, a on mohl vystoupat po strmém, neobvykle širokém betonovém schodišti, až nahoru k setmělému domu.

 15. Jana napsal:

  Takové krásné ráno, to už se dlouho nestalo, aby mi připravil snídani…. třeba přišel čas na usmiřování, hmm to kafe dneska chutná nějak divně…………………………………..

 16. Bohunka napsal:

  Nic na tom není, zavřu oči, přiložim ke spánku a zmáčknu…

 17. Michaela napsal:

  Cítím tíhu svého těla, které padá střemhlav a křičím strachy. V tu chvíli se celá zpocená probudím. Pokládám si otázku, proč se mi ten sen neustále vrací…

 18. Petra napsal:

  Šel jsem tedy do toho zapadlého baru, kde pravidelně každý večer posedávala… „Rozhovor, stejně jako jisté části těla, je vždy přístupnější, je-li zavlažen,“ řekl jsem jí a objednal dvě skotské.

 19. Tereza napsal:

  Cekala za dvermi. Citila, jak ji busi srdce, po cele ji stekal studeny pot. V tom uslysela jeho vykrik a pak uz jen hrozne tiho. Vedela, ze musi utect, ale nohy ji neposlouchaly. Nemohla se ani hnout.

  • Tonda napsal:

   Dámo, vy mi z toho děláte slohovou práci :-) Vážně to měla být jen jedna věta. Ale i tak samozřejmě děkuju a věřím, že si s tím vážená ilustrátorka poradí.

 20. Lidka napsal:

  Všude bylo naprosté ticho, a najednou se ozval pláč, křik a sténání ze kterého byla cítit neuvěřitelná bolest ….

 21. Tonda napsal:

  Díky všem za příspěvky. Přiznám se, že devatenáct jsem jich nečekal, takže… pááááááánejo! Každej z nich je speciální a něčím zajímavej a nejspíš by se okolo každýho dala vystavět samostatná zápletka, ale pravidla byla bohužel pro čtrnáct lidí nastavena jinak, takže jsem dostal od Heleny Kočandrlové včera v noci… počkejte si na to… rovných šest vět! Byl jsem donucenej k bonusový větě, takový ceně uznání. Takže jsem svolil a místo pěti vět jich je o jednu víc. Tím hůř pro mě samozřejmě, ale tuhle oprátku jsem si uvázal sám, tak co už… Slečna ilustrátorka chtěla viditelně každou větu naprosto odlišnou od těch pěti dalších, takže bude legrace s tímhle materiálem pracovat. Tady máme vítěznou pětici a bonusovou větu navrch -
  - Martin Liška a jeho tramvajový příspěvek
  - Martin a vražda kuličkovým perem
  - Michaela 2 a stínidlo na lampu pro labužníky
  - Honza U. ml. a jeho spokojené sfoukávání svíček
  - Edita a její tajemný zbytek
  - a jako bonus navíc příspěvek Jany Franče Jiráskové o naivních dívčinách

  Ta jedna jediná věta, která Helenu Kočandrlovou z důvodů, které zná jen ona sama, zaujala je tramvajové souvětí MARTINA LIŠKY, kterého tímto žádám, aby na mail antoninmazac@gmail.com zaslal svoji adresu. Kniha dorazí obratem :-)

  Všem vám moc díky a skoro mě mrzí, že nemůžu využít v rámci jedné povídky víc vět. Jenže výsledek by měl dávat smysl mně i čtenářům, takže je třeba se krotit. Ale kdo ví, třeba si ještě některou z nich ukradnu a použiju pro tvorbu samoastatné povídky :-) Je z čeho vybírat. Můj výtvor se tu objeví 24. prosince a bude to takový dárek pod stromeček pro všechny fanoušky. Vzhledem k brutalitě některých příspěvků asi ne pro každého stravitelný, ale můžete si za to sami :-)

  Přeju krásné svátky!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>